SFU’s landskontor består af holdet neden for. Se hvem du skal kontakte for at få svar på dit spørgsmål. Vi vil altid meget gerne hjælpe.

LANDSFORMAND

Spørgsmål vedr. SFU’s politik, udtalelser og presse.

Jacob Klivager
jacob@sfu.dk
Tlf. 61 30 51 17

LANDSSEKRETÆR

Spørgsmål vedr. SFU’s organisation og kampagner.

Esther Bæk
Esther@sfu.dk
Tlf. 62 73 11 58

LANDSKASSERER

Victor Ottosen
Victor@sfu.dk
Tlf. 26 28 80 27

Spørgsmål vedr. SFU’s økonomi, lokal økonomi og betaling for dit medlemskab.

ORGANISATIONSKONSULENTER

Spørgsmål vedr. SFU’s lokale afdelinger og distrikter. Se fordelingen af distrikterne under hver organisationskonsulent.

Christian Bak
bak@sfu.dk
Tlf. 42 31 90 47

For distrikterne: Midtjylland, Århus, Sønderjylland, Nordkøbenhavn, Vestegnen og Nordsjælland. Kontakt desuden for spørgsmål om nationale arrangementer og større events.

Kasper Brink Mose
Kasper@sfu.dk
Tlf. 24 65 57 08

For distrikerne: Fyn, Vestjylland, Trekanten og Kronjylland. Kontakt desuden for spørgsmål for SFU’s faglige arbejde og RESPEKT-kampagne.

 

For distrikterne: København, Midtsjælland, Vestsjælland, Storstrøm, Nordjylland og Sydvestjylland. Kontakt SFU’s landskontor.

ADMINISTRATIV MEDARBEJDER

Kasper Gubi Hald
kgh@sfu.dk
Tlf. 93 93 41 93

Kontakt for spørgsmål om administration.

GRAFISK DESIGNER

Står for SFU’s grafiske udtryk, samt design af materialer til såvel nationale som lokale kampagner.

Anton Vigen Smolarz
anton@smolarz.dk
Tlf. 60 83 50 08

RENGØRINGSMEDARBEJDER

Astrid Carøe

 

BOGHOLDERI

Linda Bonde
linda@sfu.dk