SFU’s ledelse består af daglig ledelse, landsmødevalgte ledelsesmedlemmer og suppleanter, der alle vælges på det årlige landsmøde, samt distriktssekretærer der vælges i SFU’s 16 distrikter.

FU = medlem af forretningsudvalget.

DAGLIG LEDELSE

Jacob Klivager Vestergaard, landsformand (FU)
Tlf. 61 30 51 17
jacob@sfu.dk 

Esther Elmegaard Bæk, landssekretær (FU)
Tlf. 62 73 11 58
Esther@sfu.dk

Victor Emil Ottosen, landskasserer (FU)
Tlf. 26 28 80 27
victor@sfu.dk 

LANDSMØDEVALGTE LEDELSESMEDLEMMER

Astrid Aller 
Tlf. 30 28 39 79
astridaller@gmail.com

Astrid Carøe (FU)
Tlf. 20 11 07 01
ac@sfu.dk

Christian Bak
Tlf. 42 31 90 47
bak@sfu.dk 

Emil Bøtcher Jensen
Tlf. 29 80 32 06
emilboetcher@hotmail.com

Emma Sjørvad (FU)
Tlf. 40 57 20 61
emma.sjorvad@gmail.com

Esther Rørbæk Hørby
Tlf. 21 12 15 52
superhero.esther@gmail.com 

Kasper Brink Mose
Tlf. 24 65 57 08
kasper@sfu.dk

Kira Marie Peter Hansen
Tlf. 26 18 87 49
kira.mph@gmail.com

Mads Balslev Hansen
Tlf. 61 26 36 95
balleslayer500@gmail.com

Miriam Kræpping Mouritsen
​Tlf. 25 24 30 09
miriamkmouritsen@gmail.com

Sofie Carlø (FU)
Tlf. 28 14 78 14
sofie.roenholt@icloud.com

Sofus Malte Rønberg
Tlf. 28 69 68 96
sofusroenberg@gmail.com

 Søren Nørgaard (FU)
Tlf. 60 73 95 18
sn90soren@gmail.com

Tom Weinreich (FU)
Tlf. 23 66 03 51
tomhjelmw@hotmail.com

 

LANDSMØDEVALGTE SUPPLEANTER

1. suppleant Matthias Ulberg Kristensen
Tlf. 30 25 62 88
matthiasuk@gmail.com

2. suppleant Anton Vigen Smolarz
Tlf. 60 83 50 08
anton@smolarz.dk

3. suppleant Tilde Malund Jensen
Tlf. 24 46 24 07
tildemalundj@gmail.com

4. suppleant Kasper Gubi Hald
Tlf. 93 93 41 93
kaspergubi@gmail.com

5. suppleant Rasmus Kappelgaard Gustafsson
Tlf. 61 79 67 97
rasmus1398@gmail.com

6. suppleant Anna Ockelmann
Tlf. 60 40 20 92
a_ockelmann@hotmail.com

7. suppleant Rune Bachmann
Tlf. 28 15 03 64
pemfredo@gmail.com

8. suppleant Lasse Hjort Sørensen
Tlf. 20 93 29 12
lassehjorthoj@gmail.com

 

DISTRIKTSSEKRETÆRER

Læs mere om det enkelte distrikt ved at klikke på navnet

FYN

Solvej Busborg
Tlf. 42 31 63 61
s_busborg@hotmail.com

Simon Skaaning Guldbrandsen
Tlf. 42 92 55 92
Simonguldbrandsen@outlook.com

KRONJYLLAND

Kontakt SFU’s landskontor
Tlf. 35 36 17 77
sfu@sfu.dk

KØBENHAVN

Amalie Bruun Jensen
Tlf. 30 52  20 52
amalie@brujen.dk

Ask Juncker Harsløf (FU)
Tlf. 23 60 96 53
askharslof@gmail.com

TREKANTEN

Jeppe Riis
Tlf. 20 40 67 52
j.riis1@hotmail.com

Matilde Braüner
Tlf. 42 30 03 60
matilde2312@hotmail.com

Claudia Simoni
Tlf. 53 25 37 50
simoni_claudia@ymail.com

MIDTJYLLAND

Kontakt SFU’s landskontor
Tlf. 35 36 17 77
sfu@sfu.dk

MIDTSJÆLLAND

Joakim Lindahl 
Tlf. 61 33 28 57
lindahl.joakim@gmail.com

NORDJYLLAND

Valdemar Benzon 
Tlf. 25 63 39 25
valdebenzon@gmail.com

Kathrine Jøhnk Carn
Tlf. 53 25 80 71
kathrinecarn@gmail.com

NORDKØBENHAVN

Helena Brandt Jensen
Tlf. 50 45 65 34
hele4267@gmail.com

Emilie Esmann Andersen
Tlf. 40 58 14 24
emilie@esmannandersen.dk

NORDSJÆLLAND

Embla Mari Prien
Tlf. 22 97 00 23
aeble97@live.dk

Lucas Antonio Madsen
Tlf. 20 98 57 99
lucas.madsen@yahoo.dk

SYDVESTJYLLAND

Anders Oxenvad
Tlf. 26 27 89 54
a.oxenvad@gmail.com

Julie Rask
Tlf. 42 30 93 30
raskjulie@hotmail.com

SØNDERJYLLAND

Christina Møller
Tlf. 50 56 14 51
christinavmoeller@gmail.com

Katrine Liv Sørensen
Tlf. 26 37 09 98
katrine-liv@hotmail.com

STORSTRØM

Kontakt SFU’s landskontor
Tlf. 35 36 17 77
sfu@sfu.dk

VESTEGNEN

Pernille Hermansen 
Tlf. 51 89 39 80
pbhermansen@gmail.com

VESTJYLLAND

Johannes Korsdal Nielsen
Tlf. 60 71 45 06
johannes@korsdal.dk

Alexander Trabjerg
Tlf. 20 69 73 77
alexandertrabjerg@gmail.com

VESTSJÆLLAND

Aske Carøe
Tlf. 21 30 11 24
aske-caroe@hotmail.com

ÅRHUS

Mads Kjærulff Sørensen
Tlf.  21 48 87 58
dosk3@hotmail.com